Reklama

Předvánoční zamyšlení

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Za 14 dní to bude rok, co mi přistál na můj FB profil takový malý – leč zvláštní příspěvek. Nevím, co mě ovlivnilo, že jsem si tu informaci vzala k srdci a šla do detailů. Otevřela jsem si stránky, pročetla program a na rovinu – osobně mi stačilo přečíst si jen 3 body změn v současném systému ČR a bylo rozhodnuto. Tenkrát jsem vůbec netušila, do čeho jdu. Naivní představa, že to už někdo připravil a stačí jen souhlasit, mě brzy přešla. Od ledna schůzky, výjezdy do centrály každý týden, informace, které mě naprosto šokovaly, ale v duchu jsem to tušila, jen jsem si je potvrdila. Zároveň mi docházelo spoustu dalších drobností, které s odehrávaly během celých 30 let, kdy jsem v systému volila, pracovala, tvořila – ale také vychovávala dítě, odváděla daně, zuřila, když se zvedly ceny, byla znechucena, když občas vypluly na povrch – nějaké pravdy. Ale vždy jsem věřila, že příště to bude jiné, že snad jsou zde lidé, kteří vědí, jak to udělat, aby se nám dobře žilo. A protože se z toho nic tak 100 % nesplnilo, nebylo co řešit – a vpravdě – ta divná doba minulého roku tomu dala takovou tu příchuť správného kroku.

A tak již rok jedu v tom vlaku, někdy už si říkám, že by třeba bylo lepší zajet si na lyže, skouknout Netflix a nic neřešit.
A třeba se to nějak stane, že ten zlovíd konečně odvane. No vážení neodvane. Už dnes je mi to zcela jasné, že pokud se lidé nevloží do té obrovské změny, pak nás nic pěkného nečeká. Ne, nechci být pesimista, ale za ten rok jsem se hodně naučila: sebedisciplíně, řádu, občas už dokážu si udělat tu správnou analýzu. Ale zároveň jsem poznala lidi, kteří jdou stejným směrem, stejně chápou tu potřebu, jít s Občanským parlamentem dopředu. Opět se mi potvrzuje, že v jednotě myšlenky je síla, nemusíme pokaždé se vším souhlasit, ale umíme si i s tím poradit. A i když na funkce moc nehraji, tak v kraji tu roli sehraji. Chci zde vytvořit takový tým lidí, kteří se za myšlenka referenda postaví, uvěří a jejím nástrojem je Občanský parlament – a tam umíme to vše správně společně nastavit a to zlo porazit. Ta smysluplná práce je nyní mou prioritou. Však někteří víte, že mě každý den čeká i jiná zábava – rodina, job i dvě bezva antidepresiva, ale právě proto chci, aby i oni mohli třeba za pár let říci, že to bylo super, že jsme do toho šli. A já věřím, že se to podaří, a Občanský parlament je na to připraven.

Blíží se vánoce, dny radosti, jiskřivých očí, tak dejte si taky jeden dárek – není o značkách, cenách na visačkách, ale je v hodnotě lidských srdcí. Ty, které dokážou pracovat, nebát se občas riskovat a třeba svou životní zkušenost předat do síly Občanského parlamentu a ukázat, že všechno jde udělat, jen ne třeba kecat ale se přidat.
Hana Wilczková

Krajská koordinátorka MSK Referendum ČSR

Poslanec Občanského parlamentu

 3,716 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat