Reklama

Bezpečnostní výbor Občanského parlamentu-USA a NATO versus Rusko

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Asi nejaktuálnějším tématem tohoto týdne jsou ostře sledovaná jednání Ruské federace,Spojených států amerických a Severoatlantické aliance .

Ze zatím uveřejněných výsledků jednání lze usoudit,že nedošlo k výraznějšímu pokroku .NATO odmítá poskytnout jakékoliv záruky a dále označuje Rusko za agresora přesto,že ruská vojska na Ukrajině neintervenují .

Naproti tomu je všeobecně známo,že Spojené státy mají svoje stabilní základny po celém světě,že společně se Severoatlantickou aliancí budují další v různých koutech Evropy a postupně se přibližují k Rusku .Nemluvě o oficiálně avizovaných přesunech vojsk,bojové techniky a stamiliónů dolarů konkrétně na Ukrajinu (od 2014 přibližně 2,5 mld) .

Pod hlavičkou obranných systémů tyto základny disponují regulérními útočnými systémy a zbraněmi schopnými nést i jaderný materiál .A komu budou padat na hlavy zbytky zneškodněných střel?

Věděli jste například,že generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v nedávném rozhovoru pro Financial Times prohlásil,že jeho blok je připravený na nový ozbrojený konflikt na Evropské půdě,v případě že bilaterální jednání selžou?

A zatím to nevypadá,že by některá ze zúčastněných stran hodlala ustoupit .

Přeci jen i náš nový ministr zahraničí Jan Lipavský podporuje západní rétoriku neustupování Rusku,jak je zveřejněno na portálu MZV .

Tímto článkem vás nechci strašit milý čtenáři,pouze vám předkládám stručný souhrn několika faktů z posledních dnů a týdnů .

Předseda výboru bezpečnostního

Jiří Daniel

 10,721 zobrazení celkem,  51 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat