Vůbec první věc, kterou můžeme pro svou Vlast i pro sebe udělat, je do důsledků a beze zbytku pochopit…

 

– Vůbec první věc, kterou můžeme pro svou Vlast i pro sebe udělat, je do důsledků a beze zbytku pochopit, že Vlast a lidé v ní žijící jsou dvě strany téže mince. Na straně jedné, pokud chceme žít v důstojné, úctyhodné a vzkvétající zemi, musíme i my, obyvatelé této země na straně druhé býti důstojnými, úctyhodnými a rozvíjejícími se občany této země a něco pro to udělat.

– Postarejme se nejdříve o to, aby jsme naším cílem  byli především my samotní, abychom měli vůli být lepší, pravdomluvní, čestní, pracovití a zásadoví, abychom to co děláme dělali dobře a správně a neustále se učili od života, jak s důstojností žít. Nejsou to žádné fráze. Jsou to fakta, protože když sami nebudeme takoví, co předáme svým dětem?

– Musíme mít schopnost důstojně udržovat naši zem pro naše potomky. To však neznamená, že Vlast zdědí naše děti jako hračku pro rozmazlence. Vychovejme silné a důstojné děti, se ctí, lidskými hodnotami a morálkou, aby i oni uměli projít životem důstojně a zanechat Vlast jejich potomkům a potomkům jejich potomků

 

Jindra Tichý st. | šéfredaktor |2.12.2014 | z archivu Má Vlast | free public

 1,259 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here