Dávají se slavíci ještě za zpěv ?

Po shlédnutí soutěže Český Slavík 2016 jsem si tuto otázku položil také. V kategorii Zpěvák roku totiž vyhrál člověk, který v tomto roce zazpíval dvakrát a z toho jednou za ,,zavřenými dveřmi“.

Samozřejmě mám namysli Karla Gotta. Jistě, potkala ho vážná nemoc a v boji s ní jsme mu všichni drželi palce. Předem musím říct, že ,,Kája“ je a bude ikona české hudby a pro mě je to obrovská legenda.

Na druhou stranu, proč tedy vyhlašujeme kategorii ,,Zpěvák roku 2016″, když jí pak vyhraje, sice legenda, ale i člověk, který v tom roce vlastně nic nezazpíval… Většina českých zpěváků celý rok poctivě a tvrdě pracuje na své hudební kariéře. Objede až stovky koncertů ročně, vydává klipy a CD-čka. A to jen, aby se dostal do nominace. A nakonec ho porazí člověk, kterému stačí prostě už jen jméno a nemusí dělat nic víc…

Prosím nepochopte mě špatně, znova opakuji, že Karel Gott je obrovská legenda a ikona a i já jsem mu moc fandil s jeho bojem proti zákeřné nemoci. Ale ptám se, co to má společného s cenou Zpěvák roku ?

Mnozí z Vás mohou namítnout, že hlasy mu posílají lidé, a že o tom tedy demokraticky rozhodují oni. Pravda, ale otázka ,,Proč?““ zůstává stále nezodpovězená… Toto není/nebyla anketa ,,Nejslavnější pacient české nemocnice“, ani to není anketa s názvem ,,Bojující s rakovinou´´… Toto je anketa Zpěvák Roku 2016.

Budu rád, když mi svůj názor napíšete zde do komentářů. Jak to vidíte vy ?

1,457 total views, 1 views today

Reklama
Insert Ads Here

5 komentářů

  1. Přesně napsané. Stejnou otázku si pokládám dlouho. Slavík je dávno pouze o propagaci některých jmen, legend a když se jim nehodí někdo jako je třeba Ortel, tak je z toho pozdvižení. Máš pravdu v tom, že hodnotit se mají pouze aktivní v tom roce…né legendy, né jména. Souhlasím s tebou, že „Většina českých zpěváků celý rok poctivě a tvrdě pracuje na své hudební kariéře. Objede až stovky koncertů ročně, vydává klipy a CD-čka. A to jen, aby se dostal do nominace. A nakonec ho porazí člověk, kterému stačí prostě už jen jméno a nemusí dělat nic víc…“ Tito by měli být hodnoceni.

  2. Já s Tebou naprosto souhlasím.

  3. JA PROTI KÁJOVI NIC NEMÁM, ALE MĚLI BY BÝT NOMINOVÁNI JEN TI S AKTUÁLNÍ TVORBOU!
    Jinak ja fandim ORTELU a Tomovi ?

  4. Author

    Děkuju :)

Comments are closed.