Demokracie znamená plácání nesmyslů?

Tak jsem si přečetla článek http://www.obcansky-tydenik.cz/cesky-jazyk/#comment-292 a až se mi zatajil dech. Tohle znám už skoro rok z Primy a z jejich vyloženě recesistického webu http://cool.iprima.cz/pravdive-zpravy/clanky/ceka-cestinu-revoluce-eu-chce-zrusit-pismeno-r-pry-kvuli-zjednoduseni. Docela hodně mě štve, že je někdo tak nezodpovědný a takovýmto článkem dehonestuje dobrý projekt, kterým bezesporu Občanský týdeník je.

Paní autorka patrně nepochopila, že ten web Primy je recese. Ani ji nenapadlo, že tam mají články typu „Velké vánoční stromy musí z ulic! Jejich stavění je nelegální, budou se vracet do lesů!“ nebo „Testy vlastenectví jsou konečně tady! Lidé budou zkoušeni, zda jsou opravdovými Čechy“, což svědčí o nadsázce. A stejný to je i u toho článku s písmenem „Ř“.

Jako zdroj textu jsem se dočetla, že se jedná o Profimedia. Profimedia je fotobanka, která nešíří žádné texty, rozhodně ne tento, takže další mínus. Tímto bych tedy chtěla apelovat na to, ať každý další „redaktor“ zváží příspěvek, který sem dá. Někdy je méně více a šíření lží není demokracie, je to jen a jen šíření lží.

 1,136 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here

1 komentář

  1. Omlouvám se došlo k neúmyslnému omylu.

Comments are closed.