Jak se lidem vymývají mozky

Srovnání reality s mediální masáží 

Všem nám bylo naservírováno, že nikdo nikam neprojede, že nás čeká uzavření okresů jako z akčního filmu o konci světa. A tak jsem se rozhodla, že si udělám srovnání s tím, co čtu oproti tomu co se ve skutečnosti děje.

Upekla jsem bábovku, sehnala odvážného řidiče, vytiskla formulář na cesty (propustku) k tomu oznámení pro policisty od Jindřicha T. a jela vstříc realitě.

První cesta
Příbram – Benešov
Hlídka nás nezastavila (2 policisti, 1 voják), tak jsme zastavili dobrovolně. Vylezla jsem z auta (roušku na půl huby), slušně pozdravila a s bábovkou v ruce povídám: „Nelíbí se mi videa, kde vidím jenom zlé policajty. Věřím, že všichni takoví nejsou a účelem může být poštvat nás proti sobě. Tady máte něco ,,na zub“ a na čtení.“ Byli tak zaskočení, že z nich vypadlo jen: „moc děkujeme a mějte se hezky.“
Druhá cesta
Praha – Vlašim (sraz Referenda)
Tady jsem očekávala víc hlídek, tak k bábovce přibyly i tousty. Nehledě k tomu, že bylo po deváté večer. Kolem nás pár hlídek projelo, ale nikdo nás nezastavil.
Na srazu jsem zjišťovala, jak probíhala cesta u ostatních a kolik oznámení se předalo, ten kdo jich rozdá totiž nejvíc, má od naší Gábi (manažerka okresních poboček) slíbenou čokoládovou medaili. Nejvíc mě zaujala zkušenost paní, která v propustce zaškrtla kolonku hromadná akce. Při dotazu o jakou akci se jedná, odpověděla s klidem o sraz Referenda. Předala policistům oznámení a mohla pokračovat dál v cestě.
Třetí cesta zpět
Vlašim – Příbram
K občerstvení, propustce a oslovení přibyla i kniha od Jindry – Novodobé otroctví, ale nikdo nás nezastavil. Nevadí, určitě to nebyla moje poslední výprava, protože není nad osobní zkušenost. Díky tomu jsem se totiž přesvědčila, že s tím zákazem přejíždět okresy to není zas tak ,,horký“ jak se píše.
Další poznatky z cest
Většina lidí nosí tlamokryty i venku. Mezi nimi jsou i děti jezdící na koloběžkách a puberťáci na procházkách, nebo na kolech!
V autobusech jedoucí na delší cesty bývám jediný ,,rebel“ nastupující pouze s jednou obyčejnou rouškou pod nosem, kterou si ještě při cestě úplně sundám. Někteří řidiči dokonce taktně zhasnou světla, aby se cestující mohli nadechnout bez pocitu viny a ani tak se nemají zájem nadechnout!
Viděla jsem několik otevřených hřišť, kde si děti normálně hrály a nikdo je neprudil. Jsou ale i hřiště, které zavřené opravdu jsou.
Shrnutí
Po tom všem, co čtu a co jsem opravdu viděla a zažila si říkám, jestli si ,,náhodou“ ten covid – fašismus nezavádíme tak trochu sami. Doporučuji všem, aby dřív než začnete ,,trojčit“ na FB, jak nic nemůžete, vylezli radši ven a udělali si vlastní průzkum.
Zdroj: Zrak, sluch a osobní zkušenost.
Okresní koordinátorka – Příbram, Nikola Lovašová 9.3.2021

 

 1,604 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here