Jak to bylo s ukrajinskými loděmi v Krymu? Video s českými titulky

26. listopadu 2018 ráno dvě vojenské ukrajinské lodě plus jeden remorker, a následně ještě dvě další vojenské lodě, porušily hranici územních vod Ruské federace. Pobřežní pohraniční stráž zadržela 3 z nich poté, co jedna z lodí navečer namířila na pohraničníky 30milimetrovou hlaveň.

Je vidět, jak Rusové najížději na UA bokem, ne taranem.

Celý den se pohraničníci snažili Ukrajince přesvědčit, aby dodrželi pravidla a provedli povinné oznámení, podle námořního zákona, jak to bez problémů dělají všechny zahraniční lodě. Ostatně, před incidentem to dělaly i ukrajinské lodě. Po neúspěšných přesvědčovacích pokusech a poté, co namířila ukrajinská loď svou hlaveň na ruské pohraničníky, byly tři lodě zajaty. Zbylé dvě utekly z ruského prostoru. Na palubě zadržených lodí byly nalezeny zbraně, a to nejen na vojenských lodích, ale i na remorkeru.
Vzhledem k tomu, že ukrajinští politici nejednou vyhrožovali, že vyhodí do vzduchu Kerčensky most, k němuž lodě směřovaly, je opatrnost ruských úřadů zcela na místě. O dalším osudu lodí i posádky bude rozhodovat soud. Podrobnosti ve videu s českými titulky.

 

 5,582 total views,  4 views today

Reklama
Insert Ads Here