K několika prskancům z prérie české mediální mafie

Dobré ráno všem obyčejným a normálním lidem. Oni s tím Ortelem nedají pokoj.  K tématu dnešního dne, co si dnes napíšeme, jsem si řekl, co takhle napsat pár glos, komentářů k dnešním některým výkřikům české mediální mafie? Tak se podíváme, co nám nadělili za nalejvárnu do těch našich hlav, ale ne moc, protože svinit si s těmi jejich polopravdami a propagačními nesmysly vážně nemá smyl.

Prvně si neodpustím glosu ke včerejšímu výkřiku, prý našeho přeslavného novinářského esa, z čehosi, co si říká Rexlex.  Těmto novinám se stal ten úraz, že do nich píše právě pan J.X.Doležal. A právě včera do něj napsal cosi pod názvem “ Žádnej Ortel, na Slavících byly druhé Hnidy! „.  Prosím, přečtěte si to, prosím, přečtěte si to v klidu a vůbec se nerozčilujte, ostatně jsme na tom zvyklí. Přečtěte si to prosím, z jediného důvodu, abyste si uměli stanovit měřítko jak až mohou být lidé poněkud ducha mdlého a hloupého“. Proč? Ne proto, abyste opět bránili Tomáše, to děláte stále. Ale proto, abychom všichni do budoucna, všichni, nejen fanoušci Ortela do našeho života pochopili, jak doopravdy blbá může být srážka s totálními blbci. Nenadávejte, neukazujte, že jsme stejně sprostí. Navíc, od toho je tu Občanský Týdeník, aby takovýmto úrazům jako je J.X.Doležaldokázal poslat vzkaz, jaký si zaslouží.

dolezal-j-xTakže, prosím opatrně, dám čtenářům myšlenku, prosím, až budete někdy zvracet, nevyslovujte jméno J.X.Doležal, protože by se mohlo stát, že ze zvracení se při pomyšlení na pana Doležala stane společenská událost, kterou umí pan Doležal hluboce zastínit. Sluníčkáři by nám potom ukradli tuto pozici a zavedli by státní svátek zvracení hned za Havlem, s Doleželem v podtitulku.

A co jsem dnes našel za perličky? Tak na aktuálně.cz zaperlil opět Matěj, v pravém slova smyslu  „Matěj“, když byl někdo „blbej“ a někdo něco poplete, lidově mu naši dědové říkali  Stropnický, jé pardon, říkali „ty jsi ale matěj“, prý ministr obrany, co obraně země rozumí asi jako péro z gauče. Tedy ode dneška jen Matěj „Matěj“ Stropnický. Toho aktuálně.cz zlehka zařadilo do seznamu zpráv v příspěvku “ Rusko nabourává bezpečnost Evropy, míní Stropnický. Není třeba se bát, kontroval v debatě Filip „. Samozřejmě  obvyklé ruso-fobní téma, kterému nandává v mediální masáži korunu další eso, tentokrát estébácké, určené už před revolucí tajnými službami do řízené role opozičního politika s cílem po dvaceti letech začít přebírat vliv a moc. Ostatně tento, jinak poněkud vysoce inteligentní člověk Filip, bohužel vysoce společensky nebezpečnou inteligencí, má skutečně filipa a skutečně chystá, a nejen on, velmi organizovaně a sofistikovaně návrat komunistů k moci. Ostatně, nejen on. Ostatně dávejte si pozor na náměstích, kdo k vám mluví, tehdy, při pseudo-revoluci 1989 tajná služba zaplavila mikrofony na náměstích řízenými populárními křiklouny, co mluvili lidem z duše, lidé je nechali obsadit politiku, vlády, moc a podívejme se, co z toho dnes máme za marast a mafii. Když uměla tajná služba a mafie dosazovat a řídit ulici a davy v roce 1989, proč by jsme si měli myslet, že to dnes neumí také? Dost, o podivných figurách u mikrofonů na náměstích někdy příště, dost o Stropnickém, ta karikatura za to nestojí, zvyšující se populismus Filipa, komunistů a agentů pouličních revolucionářů je nebezpečnější.

Co nám vzkazuje masérka Mladá Fronta idnes.cz? Jakýsi poslanec se chce zapsat do historie návrhem odebrat moc městských policistům a zamezit jejich loupeživým nájezdům na pokuty z občanů za měření raderem. Odkaz :“Poslanec chce zamezit „loupeživým“ nájezdům strážníků na řidiče„. Tomu člověku asi došlo, že se blíží změna, že nad celým politickým systémem visí hodně velký meč „nasranosti“ občanů, výstižněji to opravdu napsat nejde, tak se v agonii padajícího režimu snaží zalíbit? Proč na to nepamatoval dříve, proč takový zákon vůbec parlament, zástupce občanů schválil? Že lobbovali? Že se chtěli zapsat do historie miliony debilních zákonů? Na to mu kaká Pučálkovic amina. Stále platí, že parlament je největší přisluhovač mafií v této zemi a že slušný člověk v parlamentu není, protože slušný člověk by si po 24 hodinách působení v onom Augiášově chlívu s chutí odpliv a řekl by “ Tak v tomhle vlaku špíny s vámi nejedu, udělalo by se mu zle a z parlamentu by odešel.“

Opět Idnes.cz, maestro kmotr Kalousek se také nechává populisticky slyšet, že prý chce snížit daně, že prý na úroveň před krizí. Viz. “ Kalousek chce snížit DPH i další daně a vrátit je na úroveň před krizí „. To myslíš Kalousku, ty kluku ušatá, že na úroveň 23 % DPH, nebo o čem to mluvíš? Na to řeknu jediné, až vyhrajeme volby, snížíme si sami daně tak, že se z toho povšechné té mafii kmotrů protočí sliznice v dírce, co se z ní vypouští exkrementy. Hlavně budou používány pro občany a ne pro Vás. Asi pan Kalousek by chtěl být u toho, aby zase vrátil několik desítek miliard černokabátníkům z peněz našich dětí a vnuků, protože my to splatit nestihneme? Jenže pane Kalousku, vy už u té revoluce nebudete, skončíte na smetišti dějin, ostatně jako při každé revoluci.  To je prostě historický logický fakt.

V neposlední řadě idnes.cz zaujala komentářem trošku umírněnější postoj k Ortelu a frontmanovi kapely, nicméně i zde se lehce otřela a pasovala umístění do trošku pokulhávající roviny. Idnes.cz už nebyla ale tak blbá, aby šla hlavou proti zdi. Viz. KOMENTÁŘ: Gott a Kabát zvítězili nad švédským metalem i nenávistí . Inu máme svobodu slova, názoru. Tedy snad? Nebo ne?

Zajímavou otázkou by bylo, co si lidé myslí: „Měla by být media čestným, prestižním subjektem pravdy?“, jakousi společensky ušlechtilou a morální ikonou“ nebo by měla být komerční, poplatná tomu, komu patří, kdo je platí a tím pádem logicky chce, aby se mediálně masírovalo podle něj?

 

852 total views, 1 views today

Reklama
Insert Ads Here