Lidé, jste nespokojeni, běžte k volbám – tahle věta je největším podvodem a lží demokracie….

 

 Jste nespokojeni, běžte k volbám. Tahle věta je největším podvodem a lží demokracie. Demokracie má být totiž přímá a ne zastupitelská. Demokracie je principem vládnutí zvolené většiny. Demokracie má být přímá v možnosti hlasu každého občana.

Nejdemokratičtějším projevem demokracie je právě důraz na hlas občana, tedy formě, kdy si jsou všichni rovni ve volbě. Nikdo není víc a nikdo míň. Jediná možnost jak toho dosáhnout je referendum. Demokracie zastupitelská tvoří systém politických stran, systém kdy zvolení představitelé neplní sliby a zrazují voliče. Ten si pak uvědomuje, že jeho hlas není roven a brán vážně. Cítí se zrazen při uzavírání různých koalic, cítí se zrazen, když vidí, jaké se stávají kreatury z politiků, kteří vzcházejí z volby, která je postavená na zastupitelské demokracii, tedy voliče někdo zastupuje.

Referendum je nejspravedlivější volbou. Není nic jednoduššího, než po volebním období vzešlém z referenda uznat, tohle jsme si zvolili sami ve většinovém systému. Referendum je vládou rovnocenných občanů a ne vládou politických elit, zcela odtržených od vůle občanů.

 1,566 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here