Likvidace strany Marin le Pen na obzoru?

Europarlament pozastavil výplatu příspěvků pro stranu «Národní sdružení» Marin le Pen. Tomuto kroku předcházelo opatření ze strany vyšetřovatelů pařížského soudu. Vyšetřovatelé se rozhodli pozdržet i státní příspěvek v rámci vyšetřování údajných fiktivních pracovních míst v Europarlamentu. Informoval o tom francouzský list Journal du dimanche.

Marin le Pen ostře zkritizovala podobné praktiky. Podle jejích slov jde o bezprecedentní popření demokratických norem, vzhledem k tomu, že jde o samotnou existenci  hlavní opoziční strany ve Francii.

Le Pen dodala, že je patrná snaha «Národní sdružení» prostě likvidovat. Organizace by podle listu skutečně mohla ukončit svou činnost už ke konci srpna.

Připomeňme, že Marin le Pen se vyslovila pro integraci Ruska do NATO. Podle ní, s rozpadem Sovětského svazu, původní význam Severoatlantické aliance zastaral. Tím pádem, podle jejího přesvědčení, NATO dnes nepřináší žádný užitek přesto, že existují aktuální bezpečnostní hrozby – například boj s terorizmem. Le Pen zdůraznila, že v současné době zůstává reakce na novou hrozbu dostatečně «mdlá».

«Národní sdružení» mělo podle vyšetřování inkasovat peníze za údajně neobsazená místa asistentů a poradců. Není bez zajímavosti, že armáda přátel a rodinných příslušníků jiných europoslanců a stran, pobírajících tučné eurovýplaty, nechává v tomto případě tak strohé vyšetřovatele, v naprostém klidu.

 669 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here