Nadija Savčenková. Zločinec, nebo hrdina? Insignie Ajdaru mluví jasně. Zločinec!

Ač se to tak úplně vnitřních záležitostí ČR netýká, tak i přes to by bylo vhodné k tomu přidat pár slov. Savčenkovou můžete z našich „pravdivých“ médií znát jako toho nejlepšího člověka co na Ukrajině může žít. Jako bojovníka, který prošel drsnými podmínkami v ruském vězení. A jako velkou osobnost.

Ovšem znáte i tu druhou stránku jejího boje proti ruskému „nebezpečí“ a „agresivitě“? Tak v prvé řadě se nejedná o žádnou pilotku, ale pouze o pozemní navigátorku pro letecké údery na pozice nepřítele. Jen se tato legenda, pro vylepšení jejího obrazu, stále udržuje. Savčenková byla zajata Novoruskými separatisty a obviněna z vraždy dvou Ruských novinářů a odeslána do Ruska, kde byla v roce 2014 také odsouzena. Ovšem v Květnu minulého roku byla propuštěna na svobodu, výměnou za propuštění dvou ruských vojenských pozorovatelů, zajatých ukrajinskou stranou.

Tento člověk ale nemá na svědomí jen vraždu novinářů, nýbrž i účast na vyhlazovacím boji a genocidy proti Rusky mluvicím obyvatelům na východě Ukrajiny. Savčenková působila v dobrovolnickém praporu Ajdar, který je společně s prapory Azov, Donbas, Dněpr 1 a 2, zapleten do obludných zvěrstev proti civilistům, mezi které patří i upálení protestujících v Oděse, cílené navádění dělostřelecké a letecké palby na civilní objekty, mučení zajatců, kterých se účastnila i osobně. Podle některých svědků kopala do vězňů, lámala jim kosti a cigaretu jim típala do očních víček. Objevují se i informace, že byla zapletena do prodeje orgánů zajatých a umučených separatistických vojáků.
No prostě skvělý člověk, kterého naší Havloidi uctívají a uznávají jako skvělou autoritu proti Rusku, přitom je to jednoduchý tvor bez špetky cti a soucitu. Člen novodobých SS hlásících se k odkazu Stepana Bandery.

Dnes již působí jako politička v tzv. Ukrajinském parlamentu, při tom je to „opičárna“, kde se každou chvíli někdo popere. Pozvání N. Savčenkové je opravdu hodně smutné a od některých našich politiků, jako velký ústřel mimo. Víme kdo jí pozval a kdo se s ní sešel, ale že by jim vadilo, že se tím více či méně postavili za fašismus a obhajobu obludného teroru? To asi mistrovi Kalouskovi, nebo panu knížeti nějak nedošlo. Jako Mladí Vlastenci tento ústřel části naši politické scény plně odsuzujeme.
Vojtěch Kuzník

 1,680 total views,  2 views today

Reklama
Insert Ads Here