Nigel Farage se tvrdě opřel do kritiků Orbána

„Pane Orbáne, díky Bohu, že existuje alespoň jeden evropský vůdce připravený se postavit za své principy, za svůj národ, svou kulturu a svůj lid,“ vyslovil slova uznání pro maďarského premiéra Viktora Orbána europoslanec Nigel Farage. Podle jeho vlastních slov byl doslova zhrozen z toho, jak drastické šikaně teď musí Orbán čelit.

 

Následně, jak uvádějí Parlamentní listy, Nigel Farage zdůraznil, že hlasování o postihu Maďarska považuje za soudní frašku. „Banda politických neentit tu zvedá prst a kříčí, vyžívá se ve své odpolední nenávisti. A hlavní žalobce – komisař pocházející z nevolené vlády, on má tu drzost vás poučovat o demokracii,“ stavěl se již značně rozčilený a výrazně gestikulující Farage na Orbánovu stranu, načež v europarlamentu sklidil jak potlesk, tak znechucené nesouhlasné výrazy některých jeho členů.

 Poté se obrátil k maďarskému premiérovi s vysvětlením, co přesně se teď vlastně děje. „Pane Orbáne, oni jen zmodernizovali Brežněvovu doktrínu o omezené suverenitě,“ zdůraznil a promluvil i k ostatním členům Evropského parlamentu, že nemá smysl předstírat, že v této unii je nezávislý a že rozhoduje o své zemi, a článek 7 je metoda tohoto procesu.

„Chtějí vás připravit o hlasovací práva a přestat vám poskytovat evropskou podporu,“ obrátil se zpět k Orbánovi s tím, že to vše vlastně jen z toho důvodu, že má troufalost postavit se americkému miliardáři maďarského původu George Sorosovi. „Člověku, který nasypal patnáct miliard dolarů po celém světě, aby se pokusil podlomit národní státy a zbavil se tradičních forem demokracie,“ burcoval Farage, jehož slovům Orbán s vážnou tváří souhlasně přikyvoval.

Farage poukázal také na to, že Soros v Maďarsku utrácí peníze, aby propagoval ilegální imigraci do Orbánovy země. Farage vyjádřil svůj souhlas s tím, že se proti nečemu takovému Orbán postavil a zamezil tomu. „Kéž bychom všichni udělali to samé!“ zvolal.

„Pane Orbáne, tvrdíte, že chcete zůstat členy Evropské unie. Ale oni dnes urazili nejen vaši zemi, i vás dnes urazili,“ kladl mu na srdce europoslanec Farage a dal mu důrazné doporučení, že nastal čas být logičtější. „Připojte se ke klubu ‚brexit‘, bude se vám to líbit!“ řekl na závěr, čímž maďarského premiéra poprvé přiměl k úsměvu.

Video je z dílny Středoevropan.cz

Zdroj foto: Parlamentní listy

 

https://www.facebook.com/stredoevropan.cz/videos/1183279255163224/

 788 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here