Novodobá otroctví 13 – Globalizace

 

“ Zákon může být dobrý , špatný nebo taky zbytečný. Záleží na tom, kdo ho dělá, proč ho dělá, komu, čemu a proti komu má sloužit. “

Vydáno samizdatem v roce 2003 – Novodobá otroctví
Kapitola 13

Globalizace


 

Globalizace, jak divný pojem a výraz. Zahrnuje snad všechno a nic. Jediné, co z něj vyplývá je celek, úplný a nedělený. Nikde není zřejmé, co všechno zahrnuje, jakým způsobem ho bude dosaženo.

– Globalizace z filozofického pohledu je dílem kosmopolitní pohled na vše okolo nás, na ideály sjednoceného lidstva, společných zájmů, způsobu života, míru, světa bez válek, rasismu, humanitní rozvoj lidstva nejen na naší planetě, humánní řešení světových otázek práv, svobod, společenského systému, životně důležitých zdrojů surovin, potravinového řetězce atd.

– Globalizace z ekonomického a politického pohledu je však trochu poněkud druhu jiného. Zde pouze pod pláštěm humánních záminek dochází k boji o ekonomickou moc, nadvládu v přístupu ke zbytkům surovinových zdrojů světa, k ochraně vlastních ekonomických zájmů a hlavnímu vlivu v rámci sjednocování. Na zbytku světa a obyvatelstva záleží pouze jako na nástroji práce a daní. Asi tak, když dříve platilo, že jsme si rovní, někdo si je rovnější, dnes začíná platit, že jsme globalizovaní a někdo globalizovanější, nebo také jsme globalizováni a někdo je globalizátor.

– Jako bych slyšel, že Američan řekl OK, Němec Gut, Rus Charašo a Čech by dodal: Ahoj babi, tak jsme došli.

– Evropská Unie hlásá humanitní nálepku, že sjednocením Evropy a provázaností průmyslu a prostředků zaniknou příčiny válek v Evropě. Hezky vytržené z kontextu. A kde Matka Evropská Unie uzme surovinové a energetické zdroje, které dávno nemá? Nálepka za silnější Matku Evropu bez válek v boji o světovou ekonomickou moc a vliv? Světový střet o energetické a surovinové zdroje planety je ale nabíledni, proč by jinak Evropa chtěla být silnější a ve své síle závisle nezávislá na USA a to nejen ekonomicky, ale i vojensky? Tedy Matka Evropa takový střet očekává? S kým?

– Divný humanismus, když se týká pouze Evropy smrdící euro-nacionalismem, divná euro-globalizace, divné cíle, divné zájmy nejpočetnějších anglo-franko-germánských globalizátorů.

– Zvláštní, že právě těch, kteří jsou v historii lidstva strůjci všech kontinentálních, koloniálních a světových válek a jejichž ekonomické zájmy vždy vrcholily v boji o světovou nadvládu.

– Dříve měli nejsilnější armády a tanky, dnes mají nejsilnější banky, zbraň 21. století. Zbraň, která plošně zasahuje celé lidstvo.

– Pax Romana, Mír římský, řekl římský císař Markus Aurelius, nebo také rozděl a panuj.
– Na prsa Matky Evropy řekl Hitler, Pax Europe, Mír evropský, říká Brusel a nebo sjednoť a diktuj, matka Evropa Vás volá.

– Ve výsledku není rozdíl mezi římským mečem, říšským tankem a mediální politickou nadvládou USA a EU. Nevládnou však myšlenkové nálepky v EU, ale nejsilnější mocnosti dominující v ní. Banksteři.

 

pokračování … “ Trochu vážněji letem světem...

Jindra Tichý st. |2003|2017|práva vyhrazena|

 

 1,490 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here