Pane Babiši, slušně řečeno, vezměte si své EET a Čapí hnízdo a jděte už do „prdele“.

Nechci prokazovat žádnou svoji pseudo-statečnost vulgarismy na adresu toho člověka Babiše. Kdybych chtěl, prosím pěkně, vyjmenoval bych všechny nadávky, které bych vylovil z paměti a ještě bych si nějaké našel nejspíš asi na pseudo-chytré wikipedii.

Ne, je to tím, že moje nervová soustava dnes opět absolvovala cosi natolik dramatického, že by to nenapsal ani nejhloupější dramatik všech dob, Havel. Samozřejmě jde zase a opět o EET tržby. O EET píši již podruhé, ani link na ten článek sem dávat nebudu. Prostě a jednoduše, pane Babiši, veřejným článkem vzkazuji, Vy jste ještě větší blbec, než jsme předpokládali.

Normální smrtelník, neznalý počítačové prostředí, nebo znalý pouze základních uživatelských prostředí jako je email, hledání webových stránek  nemá absolutně šanci zvládnout vynucený proces váším zákonem, (to padá i na hlavu stupidních poslanců parlamentu České republiky, za to, co vlastně uzákonili), nemá šanci zvládnout základní nastavení všech těch nesmyslů, které musí absolvovat, nemá šanci zvládnout ani registraci a základní nastavení vašeho softwarového systému, vyrobeného tak, že mám pocit asi 20 let za opicemi, hloupého, nepřehledného, který bez pomoci telefonních operátorů, jak na Finanční správě, tak u provozovatele EET kasy nelze úspěšně absolvovat.

Už v minulém článku jsem psal, že jsem i částečně programátorsky znalý tří programovacích jazyků, desítek grafických a jiných programů, včetně animací atd. Přesto jsem se díky zastaralosti stylu naprogramování, nepřehlednosti software, nutného k získání kdejakých klíčů, asi milionkrát nastavování osobních údajů a klikání tam a zpátky, věnoval pouhému přihlášení do fiskální evidence (získání hromady kódů, hesel a pinů), nezbytných pro spuštění Ekasy věnoval od rána až do odpoledne, celkem asi 6 hodin absolutního nerváku, půlhodinových čekání na on line telefonní pomoc, bez které jsem se neobešel. I já jsem plátcem podle EET od 1.12.2016, nadávám vám, přesto jsem ten váš nejblbější zákon současnosti respektoval a 2 měsíce se připravuji na jeho spuštění.

Stálo mne to kromě vynucených návštěv Finančního úřadu asi 100 hodin starostí, telefonů, nastavování, učení se s tím maximálně možně seznámit a naučit. Stálo mne to nervové úsilí i pracovní vypětí, za které mne nikdo nezaplatí. Moje práce tím stála. Vy mi ji neproplatíte.

Už to stačí jako morální odůvodnění, že si honorář za to, co jste mi ukradl prostřednictvím mafiánského zákona vyberu tím, že vám veřejným dopisem sdělím, co si o Vás a dalších myslím. A opravdu, slovoslušní sluníčkáři nepovykujte, tady opravdu nelze jinak, než nazývat věci pravým jménem. Vládne nám debil, co hazarduje s lidskými osudy, jejich prací, hazarduje s celým národem i státem. Dokonce hazarduje i s vámi, politikové, protože má přímý podíl na stoupající defenestrační náladě občanů ke kritickému bodu. Napříč spektrem, napříč všemi, co jste mu ten jeho zákonodárný paskvil schválili. Takto si představujete přenášet vůli lidu a voličů do státu? Já tedy ne.

Vážený (opravdu myslím to pane ironicky) pane Babiši, veřejně Vám vzkazuji: právem tituluji, že jste největší blbcem, jakého jsme mohli potkat a jakého tato země nosí.  Jedním z důvodů je i to, že bez naprosto špičkové pomoci pracovníků Finanční správy, ochotné, trpělivé a chápající byste se vůbec neobešel a systém vůbec nezprovoznil. Vzácně jste spáchal to, že jste mentálně sjednotil jinak dvě neslučitelné skupiny lidí, občany-plátce a finanční úředníky na stejnou vlnu vzájemné pomoci a sympatií. To je jediné pozitivní, co jste dokázal, samozřejmě kromě vaší namaštěné kapsy včetně vašich skrytých kamarádíčků. Zaměstnal jste tisíce lidí naprostou krávovinou, která měla přinést jakýsi zisk do státního rozpočtu, stála a bude ještě stát tolik, že ani za 10 let se vámi proklamovaná ekonomická výhoda nezaplatí.

Zadal jste bez výběrového řízení výrobu nutného software komusi, kdo stvořil paskvil, stálo to dle veřejných zdrojů desítky milionů a je to v podstatě jen k tomu, aby si dodavatel namastil kapsy. Máme jedny z nejlepších programátorů ve světě, v podstatě je Česká republika vyváží i do zahraničí, přesto jste vynaložil z občanských peněz takové prostředky kamsi nejspíše svým kamarádům, kteří navíc nemají o současném vývoji software ani vzdálený pojem. Uživatelské prostředí systému je asi 20 let za opicemi. Vaše nápady jsou k ničemu, váš způsob provedení a zavádění systému je naprosto diletantský. Česká republika není vaše firma a my nejsme vaši zaměstnanci. Přesto Vám dávám výpověď, jděte už někam, zmizte, i s tím svým Čapím hnízdem, se svojí minulostí i s tou vaší EET.

Neumím si představit, jak to celé absolvují všichni ti, co mají zákonnou povinnost se do 1.12. 2016 přihlásit a nejsou alespoň průměrně zdatní práce s počítačem, dobře zdatní prostředím internetu, schopností nahrát si Babišův fiskální klíč na nějaký nosič dat (přenosný disk fiskální kasy nejsou schopny přečíst, protože jsou velké), leda,  že by Babiš napsal Korejcům, aby s těma disky něco udělali, protože mu sabotují jeho EET tržbu. Jsou i tací, co chodí k sousedovi, jestli by nemohli na jeho počítač, protože ho doma nemají. A bez počítače, mailové schránky, webového rozhraní jako nutného doplňku se plátce neobejde a nezvládne se ani přihlásit. A mnozí to vzdali.

Páni poslanci, nenapadlo vás, i přes již vynaložené náklady státem, třeba to, že byste ten zákon ještě stihli zrušit? Oželím peripetie s celým procesem, oželím i 6 tisíc za O2 kasu. Jen toho blbce zastavte. Neplatí, že když už se vynaložilo tolik, tak to nechme běžet. Bude to stát daleko a daleko víc. A to nejen na penězích občanů i státu, ale i na celém občanském prostředí. Vůbec o tom nepochybujte, že zastavit tuto neřízenou střelu i přes škody, které to již stálo je to jediné možné a rozumné řešení. Chybu už jste udělali jednou, když jste to schválili. Zastavte to, než uděláte další tím, že to necháte dojít do stavu stokrát horšího.

Pane premiére Sobotko, přes to všechno, co jste během své kariéry napáchal, udělejte aspoň jednou rozumnou věc a vyhoďte Babiše i jeho pseudo-intelektuály z ANO z vlády a koalice, než bude pozdě. Krize, kterou to vyvolá, nebude ani zdaleka tak velká, jako to, co hrozí, když s tím nic neuděláte. Nechte to tak a vyrobíte si desetitisíce nezaměstnaných bývalých podnikatelů, co na to nemají nervovou odolnost. Babiš může všechny urážet, že jsou podvodníci, nejsou. Nejsou schopni absolvovat ten absurdní nesmysl, který jste nechali Babišovi spustit. Argument, že jinde to také spustili, neobstojí. Babiš to připravil tak, že proti jiným zemím je to naprosto diletantské, naprosto nepřipravené a nezvládnutelné i na straně občanů. A budete je muset živit, popularity tím nezískáte, ekonomického zisku také ne a to, jak to jen zvýší rozbouření této země, se bude jen stupňovat.

Omlouvám se, ale muselo to ven.

Jindra Tichý st. – 2016 – převzetí v původním znění povoleno.

911 total views, 1 views today

Reklama
Insert Ads Here