Proč Bůh nezasáhne?

Zkuste teď prosím, alespoň na minutu zavřít oči a představit si svět, ve kterém neexistuje žádné zlo.

Svět plný všeobjímající lásky a dobroty.

 

Jaké to bylo?

Chtěli byste v takovém světě žít?

Já určitě ano, ale teď zas hezky zpátky do reality :-).

Lidské dějiny jsou protkány událostmi, které mnohdy znamenaly pro ty, kdo byli jejich součástí, nesmírné utrpení.

Jsou to různé války, revoluce, řádění inkvizic všeho druhu, diktatury s jejich potřebou likvidovat nepřítele, zřízení gulagů a systému koncentračních táborů a abychom byli taky trochu aktuální tak nesmíme opomenout pandemie.

A já si stejně jako jistě mnoho z vás kladu otázku, jak je možné, že toto všechno lidské utrpení Bůh dovolí?

Jednou z možných odpovědí je ta, že Bůh nám dal svobodnou vůli. A právě díky ní se v každé konkrétní situaci můžeme sami rozhodnout, zda se vydáme cestou zla nebo cestou dobra.

Pokud by chtěl všemu zlu zabránit, pak by ale musel do té naší svobodné vůle zasáhnout. Proč to tedy neudělá? Protože tím by zároveň zasáhl do naší lidskosti. Už bychom nebyli lidé, ale jen loutky na prvovázcích.

Současná situace mě nutí zamyslet se nad tím jestli si náhodou právě ti lidé, kteří režírují celé toto divadlo, nechtějí tak trochu zahrát na Boha a udělat to co On odmítá.

Není snad náhodou zásah do naší DNA pomocí vakcín, nebo ono poslední dobou tolik zmiňované čipování, právě snaha zbavit člověka svobodné vůle, jeho lidskosti?

Mám takový nepěkný pocit, že ano a možná se opravdu blíží den, kdy podle biblického proroctví, dojde Bohu trpělivost a pošle opět svého syna, aby zde na zemi udělal pořádek :-).

 

Hana Vykoukalová

okresní koordinátorka Hodonin

 

 437 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here