Rozhovor s koordinátorkou Kristinou Dvorskou

A dnes nás čeká rozhovor s okresní koordinátorkou pro okres Liberec. Těším se, co zajímavého se opět dozvíme…

Kristina Dvorská – okresní koordinátorka

Ahoj Kristíno. Jak ty jsi se vůbec o referendu dozvěděla, jak ses k referendu dostala?
Někdy na přelomu léta a podzimu jsem objevila profil Jindry Tichého a zaujalo mě, jak se naprosto ode všech alternativ liší. Pročítala jsem diskuze a chtěla vědět víc. Tak jsem došla i k Referendu a od začátku jsem nikdy nepochybovala, že bych se vydala špatným směrem.
 Jaký je hlavní důvod proč děláš koordinátora?
Tak u nás v Liberci jsme 2v1 s Petrem Polívkou. V momentě, kdy se začaly vytvářet okresy, jsme to prostě oba vzali, protože jsme přesvědčeni o tom, že děláme správnou věc a jen ten, kdo si je jistý a chápe situaci, je schopen předávat myšlenku dál a organizovat vše potřebné okolo. A já jsem si naprosto jistá.
 
 Co konkrétně tobě nejvíc na současné situaci nejvíc vadí?
Ono mi toho vadilo už dřív mnoho, teď to nabralo rychlý spád a nejvíc mě děsí to, že jsme ztratili svobodu a možnost rozhodovat o svých životech ve své zemi. Ta svoboda byla i před tím jen na oko a nebyla taková, jakou bychom ji mít měli. Teď není žádná. Chci společně s ostatními vybojovat opravdovou svobodu a slušný život pro všechny. Bude to hodně práce, ale my to zvládneme.
Co bys udělala, kdyby tě v práci nutili například k testování a jak bys tuto situaci řešila? Byla bys případně i ochotná o svojí práci přijít?
O práci jsme v podstatě já i muž přišli, takže ano…
 
Co je podle tebe teď nejdůležitější, aby se opravdu mohla situace v souvislosti s politickým děním kompletně obrátit a změnit?
Aby to pochopilo co nejvíce lidí, aby zahodili svá ega a popřípadě i nastavili trochu jinak svoje myšlení a přidali se k nám do společného boje. Jak říká Jindra, v jednotě je síla a stačí dodržet plán. Je to o lidech a jejich hlavách. My jim musíme ukázat cestu a držet krok s plánem.
 
Šéfredaktorka občanského týdeníku Simona Lawandovská 2.4.2021
 

 446 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here