V Chersonské oblasti zablokovali kolonu VSU na cestě k Mariopolu

Obyvatelé v jižních oblastech Ukrajiny, zejména Chersonské oblasti i nadále blokovali vojenské operace proti Donbasu.

Příbuzní a přátelé vojáků zablokovali silnici v centru Chaplinka, Chersonský kraj, kde se přesunovala 57. ukrajinská brigáda VSU, aby zabránili jejímu přesunu v oblasti takzvaného „ATO“ pod Mariupol. Společně s brigádou byla uzamčena a velká kolona obrněných vozidel. Tuto informaci poskytl mediální aktivista Gennadij Spivak.

Podle Spivaka lidé uspořádali „skutečné nepokoje.“ Několik set lidí zablokovalo silnici a zablokovali konvoj, který Spivak popsal jako obrovský. Podle aktivisty, pod Mariupolem pouze z Chaplinky se přesunuje nejméně sto jednotek těžkých obrněných vozidel.

Spivak také řekl, že sebe-organizace protestujících proběhla bez cizí pomoci.

V souladu se zprávami rozvědky DNR ukrajinské jednotky obdržely od velení rozkaz k útoku z těžkého dělostřelectva u Mariupolu.

Všimněte si také, že pod Mariupolem jsou zaznamenány v uspořádání VSU (ukrajinská vojska) podle OBSE  dohody z Minska zakázané zbraně.

 

původní zdroj :  В Херсонской области заблокировали колонну ВСУ на пути в Мариуполь

 

 

 2,003 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here

2 komentáře

  1. Drazí, proč šíříte neověřené informace? To si myslíte, že jsme neinformované stádo? Přímo od známého z Chersonu jsem se dozvěděl, jaká je pravda. Ta Vaše informace je prostě výmysl. Klidně si tu pište fejky dál, ale už bez mé účasti. Takový plátek skutečně číst nebudu. Je to ztráta času.
    J.

Comments are closed.