V Kyjevě hoří ministerská budova

V centru ukrajinské metropole hoří Ministerstvo pro sociální politiku.  Hasiči a policie urychleně evakuovali lidi z budovy. Příčiny požáru zatím nejsou známé.

Zatím probíhá šetření, zda šlo o technickou závadu, nedbalost nebo úmysl. Možná se někdo naštval na (a)sociální situaci, která v zemi panuje. Lze však předpokládat, že z toho opět bude obviněna už legendární „ruka Kremlu“.

Před několika dny došlo na Ukrajině k výbuchu zbojních a muničních skladů, kde byly mj. i rakety k ruskému systému BUK. Nicméně, stalo se to krátce poté, co se NATO rozhodlo provést kontrolu skladovaných zbraní na Ukrajině. Zejména těch dodaných. Vzhledem k tomu, že není tajemstvím, jak ukrajinští vojáci obchodují čile s DLR a prodávají opolčencům a vojákům Doněcké lidové republiky i zbraně „z dovozu“, není divu, že by se počty na papíře zjevně lišily od reálu.  Takový výbuch může zakrýt leccos.

Ani na ministerstvu nemusí být hypoteticky požár náhodný. Je otázkou, kolik a jakých dokumentů „shoří“ tentokrát v Kyjevských plamenech.

 748 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here