Většině fanoušků pana Okamury to zjevně nedocvaklo.

Původně neměl mít včerejší článek  „Už to docvaklo fanouškům SPD nebo to stále nedochází?“ žádné pokračování. Hysterický povyk, byť by jen z nastínění čehokolik na adresu této modly, však způsobil, že pokračování má. Jako autor článku mám ve zvyku, asi naivně, účastnit se diskusí k tématu, jednak pro čerpání zpětné vazby a jednak proto, že je možné analyzovat nejen věci k tématu, ale současný stav společnosti, mentální úrovně anebo pohled na to, zda je pro lidi primární podstata věci nebo naopak jejich ideové (tím myslím i zaslepené přemýšlení, které se nedrží podstaty vůbec).

Kromě toho, že proběhlo udání na Facebook a snaha o zablokování a musel jsem díky tomu dokladovat totožnost, jsem se dozvěděl spoustu sprostých urážek, mimo jiné i na mou rodinu, opakovaně na zesnulého otce od jednoho absolutně fanatického fanouška „xxx„,  který sice šíří fotky vzájemné facebookovské komunikace, vytržené z kontextu, ale na většinu svých vulgárních příspěvků zejména na mého zmíněného otce asi zapomněl.

Jako například Jindra, tak ty nezavřeš tu klapačku, že? Moc se těšíš za svým vykurveným fotrem pod zem, viď ty svině?“ Co jen SPD a panu Okamurovi popřát? Snad jen více takových fanouškovských vizitek?

Ale k tématu, zpětná vazba na článek proběhla a výsledkem je, že ani 10 lidí ze 7000 čtenářů v okamžiku psaní tohoto pokračování nereagovalo k podstatě věci, je jedno jestli souhlasně nebo nesouhlasně. 857 lidí označilo článek jako to se mi líbí. Ze zbytku zhruba 1/3 lidí článek sdílela a zbytek až na jednotlivé výjimky hystericky a většinou vulgárně nadával, považoval to za osobní útok na SPD bez jakékoliv argumentace nebo zamyšlení nebo řešil fotku. Stihl jsem zaregistrovat  několik ojedinělých příspěvků lidí, kteří konstatovali, že možná spolupráce s Babišem by byla pro ně nepřijatelná a také jsem zaregistroval několik komentářů, že se spojením s konfidentem Babišem a jeho ANO nemají problém nebo by ho přímo vítali.

Takže co souhrnem jako vyhodnocení. Ideová základna pro každé politické hnutí je důležitá a přímo zásadní. V proklamacích programu SPD „Deset zásadních programových bodů politického hnutí SPD“ je toho napsáno dost a v podstatě by se se vším až některé dílčí úhly pohledu a názory dalo souhlasit. Dalo by se to i podporovat. Tedy co do principů a deklarovaných cílů.

Má to ale takový dost podstatný háček. Nikde jsem se nedočetl jak toho chce SPD dosáhnout. A k tomu pár rozborů…

 • Jsou lidé, kteří jsou nespokojeni se současným stavem v naší zemi, poslechnou si pár kritických projevů, pár výkřiků do mikrofonu na náměstí a půjdou fandit SPD.
 • Jsou lidé, co si přečetli program a deset zásadních bodů SPD, líbí se jim a rádi by ho prosazovali, nejdou však již tak do hloubky, aby se seznámili s post-komunistickým a politicky mafiánským volebním systémem a zákony, aby pochopili, že slibované změny nemají v impotentním parlamentu vůbec šanci, fandí tedy sice správným slibům, nechápou jak by se daly ty sliby splnit, ale slepě věří.
 • Potom jsou lidé, kteří si přečetli deset základních bodů SPD, znají aspoň to, že na polovinu volebních slibů by byla potřeba nejen 51% většina hlasů v parlamentu, ale dokonce 2/3 většina pro změnu v Ústavě, která je pro možnost splnění nezbytná. Tito lidé chápou, že toho asi nelze dosáhnout, ale nikoliv proto, že by Okamura na to upozornil, ale protože to chápou sami o sobě.
 • Potom jsou tu lidé, kterým je jedno, co a jak se slibuje, hlavně, že SPD uspěje a oni se svezou s tímto úspěchem. Tedy nic jiného než u ostatních mafiánských stran, než jen dostat se ke korytu a s osudem této země, osudem lidí postižených exekucí, s osudem důchodců, kriminality a čímkoliv si prostě hlavu vůbec ve skutečnosti nezatěžují.
 • A v neposlední řadě jsou tu lidé, kteří hrají vyšší hru politické mafie, čemuž už nechce rozumět vůbec nikdo z fanoušků Okamury, jako je řízená a uměle vytvářené opozice, asi tak dobrá, jako opoziční smlouva kdysi mezi Klausem a Zemanem.

 

A to jsme už u rozdávání koblih za případnou koalici s Babišem, ale v podstatě je škodlivá jakákoliv koalice, protože program SPD  je natolik revoluční, že buď jde proti všem mafiím a s čistým štítem, aby mohlo získat potřebnou většinu anebo nejde s čistým štítem a nikdy nezíská víc jak 10%. A to je právě pointa té řízené koalice. Bude existovat, ale nic nemůže splnit, i kdyby chtěla a mafie si s impotentním parlamentem bude lobbovat dále jak chce a pro koho chce. A tam bude evidentně králem maestro Babiš. A tandem Babiš s možnou podporou SPD se mi vůbec nelíbí.

Jednak pro neslučitelnost programů, za druhé pro neslučitelnost voličů a jejich názorů a vůbec společenského postavení. Kdo z toho bude nakonec těžit? Zase jen politická mafie. Proto také tuto hru v pozadí plánují právě ti, které nemáme rádi ani jeden. Havloidní sluníčkáři. Pro mne však estébáčtí pohrobci. Tedy zase jen mafie.

Kdo si myslí, že tito mafiáni neumí kalkulovat, plánovat na dlouhou dobu dopředu a tahat zezadu za špagáty a dostávat situace do stavu, který právě potřebují, je velmi naivní. Havloidní pakáži vůbec nejlíp vyhovuje, když je parlament impotentní, když nemá nikdo sílu cokoliv prosadit.

A kdo si myslí, že SPD a víra voličů nemůže být zneužita zase a opět ve prospěch politické mafie, je rovněž naivní. To samozřejmě platí pro každou jinou stranu bez rozdílu.

Takže úplným závěrem je, že by asi fanoušci SPD měli klást svému lídrovi otázky, jakým způsobem chce splnit slibované body programu. Potom, pokud na to zásadně s čistým štítem odpoví, může nastat i ten stav, že ti co mu prostě sliby nevěří, že mu je uvěří a potom by mohl i našlápnout na to, že získá 2/3 většinu. Jenže to by to musel udělat a jasně deklarovat.

A to neudělal a to je zásadní důvod, proč je nás tolik, co ho zatím volit nebudou. A pokud to neudělá, znamená to, že nás jiné voliče nechce přesvědčit, a to potom znamená, že ani onu většinu získat nechce a to znamená, že se spokojí s pouze s tím, že získá peníze od státu za volby, jakékoliv umístění v parlamentní mafii a my v této zemi budeme koukat jen na další parlamentní mafiánskou hru.

Tak co, bude nás chtít lídr SPD přesvědčit a bojovat o voliče a většinu v parlamentu, aby mohl vůbec něco změnit nebo nebude? Hyenistické nadávky fanoušků na facebooku opravdu nikoho nepřesvědčí.

Během zpracování tohoto článku došlo na sociální síti ještě k další proklamaci .. sdělené panem … Miroslav Krejčíř cituji:

„Tohleto je oficiální prohlášení SPD Tomio Okamura k tomuto článku vydané před hodinou. A myslím,že tím bychom mohli tuto debatu uzavřít a nedělat provokatérům radost!!!!!!!!!!! :) :) Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura – SPD
1 hod ·
Je vidět, že už začíná volební kampaň. Naše konkurence začíná šířit nepravdy. Aktuálně se šíři, že se Okamura domluvil s Babišem. Skutečnost je taková, že vedení SPD s nikým o žádné povolební spolupráci nejednalo. V tuto chvíli o ničem takovém nepřemýšlíme, protože se plně koncentrujeme na klíčové sněmovní volby v říjnu 2017. A jednoznačným kritériem pro jakoukoliv spolupráci s kýmkoliv bude prosazení našeho politického programu: http://spd.cz/program/

 

Inu co dodat, jako oficiální prohlášení? To snad ne. Jako autorizované prohlášení? Tak to žádné nevidím. Jako vyjádření se, jak to tedy chce SPD prosadit? Nesděleno. Informace o úsilí  získat potřebné 2/3 voličů? Nulová. Prohlášení o údajné konkurenci? Neobsažná proklamace? Zato jsem pochopil, že zatím s Babišem nikdo z SPD nejednal. Co z toho je zásadní? To zatím? Nebo nejednal = ani nebude? A navíc, pokud se nejedná a neplánuje povolební spolupráce, znamená to, že je SPD smířeno s dejme tomu 10%? Ale není to v přímém rozporu s tvrzením o prosazení programu? Protože bez té většiny to holt prostě nepůjde? To je jasné i malému děcku.

 

PS: Pro přemýšlející a diskutují lidi bylo to shora. Dodatek pro méně mentálně zdatné asi toto: Občanský Týdeník děláme sami, obyčejní lidé, nepečeme s žádnou mafií, natož sluníčkářskou. Nikdo nás neplatí, náklady na provoz hradíme z vlastní kapsy a Občanský Týdeník je tady proto, aby každý, podotýkám každý i jiného smýšlení a názoru, mohl svobodně publikovat téma jaké uzná za vhodné, v hlavních článcích, ne pouze v komentářích. Takže pokud někdo nesouhlasí, či chce nějaký článek napsat, klidně ať se zaregistrujte a automaticky má redakční práva a může svůj názor při dodržení zákonů autorizovaně publikovat. Dokonce si může i to SPD propagovat.

Přeji hezký den.

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|2.2.2017|free public|

 6,633 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here

30 komentářů

 1. Pane Tichý, o Okamuru jsem se nikdy nezajímal. Ale 3.12.2016 jsem shlédnul na Fc jeho video Fidel Castro-druhý otec Maradony. Protože jsem člověk o Kubě informovaný, který žil s kubánkou a několikrát na Kubě pobýval, upozornil jsem Okamuru na jeho lži a nesmysly. Na můj komentář se snesla vlna vulgární kritiky. A tak jsem poznal členskou základnu tohoto hnutí. Hlupáci a hulváti. Spodina s IQ tykve, nepřemýšlející, bez jediného argumentu, bezmezně stojící za svým guru ultrabolševikem, revolucionářem Okamurou. Jak by takový lhář s těmito hulváty chtěl budovat opravdový komunismus s přímou demokracií. To by tedy byl masakr. Zajímal jsem se dál o SPD.
  Podle stanov každý nový člen je čekatelem MINIMÁLNĚ dva roky, bez voličského a diskusního práva, ale s povinností platit členské příspěvky. Registrace SPD byla v červnu 2015, tak první člen z čekatelů bude možná v červnu tohoto roku. Ale Okamura už hlásí tisíce členů. Proč by někoho přijímal, aby ho mohli přímo demokraticky sesadit, jako v Úsvitu? Stačí, že čekatelé platí a že drží hubu. V Úsvitu si vyzkoušel také, jak se dá v politice nahrabat. Úsvit dostal za volební výsledek 122 miliónů. To bude v příštích volbách balík pro Tomiho, Fialu a několik nejvěrnějších. A vidina europoslance. Doporučuji voličům SPD shlédnout již zmíněné video, aby věděli, koho budou volit.

  1. Author

   Pane Medlíku, s člověkem jménem Okamura naše hnutí ani týdeník nemá nic společného a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je i důvod, jaký uvádíte.

 2. Já příští volby již také budu volit Okamuru.
  Mám Univerzitní vzdělání. Jsem nemyslící dav?
  Všechny české parlamentní strany jsou pro EU.
  Volit je by znamenalo ztotožnit se se zvěrstvy, které EU páchá ve světě buď nepřímo a nebo jim nechtěla předejít.
  A EU podporovala v Sýrii opozici proti Assadovi, čím Sýrii rozvrátila a dala prostor fanatickému náboženství – určitě umíte hledat a tak si na internetu najdete jak se ISIS popravuje, seká hlavy atd.
  To samé na Ukrajině. EU tam vystupovala proti svobodě a demokracii, podpořila nedemokratický puč a dle svobodných voleb proevropskou menšinu. Nedemokraticky chtěla zakázat rodný Jazyk proruské menšiny a to celé rozjelo válečný konflikt a bídu. Chtěl jste to ?
  Přečtěte si historii těch konfliktů.
  http://fajn7.blogspot.cz
  EU se nedá reformovat. A neexistuje žádná strana protievropská strana která má reálnou šanci než Okamurova.
  Já se pod tyto zločiny co EU napáchala ve světě na rozdíl od vás nechci podepisovat.

  1. …aha, já už to chápu, vy neprotestujete jen proti Okamurovi, vy protestujete proti všem, takže tato diskuse asi nebude mít smysl.

  2. Author

   Zajímavý závěr. Oni už ani jiní nesmí říkat to co Okamura? Respektive jediný, kdo smí říkat zásadní otázky a stanoviska a plagiátovat je těm co to řekli dávno předtím, je Okamura s Fialou. Hm, zajímavý vztah k věci a vlastenectví. Jenom mne utvrzujete v tom, že mé obavy z nesplnění slibů je oprávněné. Laciný populismus a slepá víra. Takto vznikal Hitler, pomalu, pozvolna ve slepé víře davu bez informací, ať se vám to líbí nebo ne. Zamyslete se, zda skutečně bojujete o věc nebo o populistu.

  3. Author

   Ale pane Nový a víte, kdo a kdy založil jedno ze dvou hnutí proti Evropské Unii a kdy? Jinak se vším co jste napsal souhlasím, jen s jedinou věcí se neshodnu, ve víře koho volit. A pokud myslíte, tak se ptejte toho, koho budete volit jak sliby chce zajistit a zařídit, abyste nevolil jen sliby. Protože na vystoupení z EU musí být většina parlamentu. Ani současná možnost referenda občanů o vystoupení nemá jistotu, že parlament poslechne, protože kdo je v parlamentu je gangster. Slušný člověk by po 48 hodinách účasti odešel se slovy v tomto chlívu nebudu. A takzvané mluvení za“ nás“ je jen zbytečné maření času bez jakékoliv možnosti to prosadit, tedy ztráta času a plané sliby, já nechci poslouchat plamenné projevy, já chci z EU skutečně vystoupit. A zjistěte si, kdo založil ta hnutí proti EU, ano? Kdy vám napovím, 2001 až 2003. Pan Okamura v té době mluvil do televize jako mluvčí cestovek a svými projevy podporoval vládnoucí mafii, která likvidovala cestovky, které byly nepohodlné tehdejším mocipánům a čistila turistickou sféru od konkurentů samozřejmě pod krycími záminkami. A pokud nejste nemyslící dav, začnete klást otázky, i kdyby pod heslem důvěřuj ale prověřuj.

  4. Pane Tichý,
   1/ pokud si každý řekne, malou stranu volit nebudu, protože je malá a malá strana je stejně přehlasovaná velkými, tak ani nemá smysl k volbám chodit. Mohlo by se mohlo volit podle toho která strana má v průzkumech veřejného mínění nejvíc.
   2/ Pan Okamura není ideální politik s tím se shodneme. Ale protože ostatní jsou daleko horší, tak mi nezbývá než volit jeho.
   A že je populista a že přitahuje TAKÉ rasisty, xenofoby….ano, je tam to slovo také….protože rasisté a xenofobové nemají jinou lepší volbu a Okamura je jim nejblíže. Okamura si je toho vědom a cílí i na tyto lidi, každý hlas co ho volí se počítá. Ale nemyslím si, že je to člověk, který by byl zlý a nenávistný. Třeba v USA určitě Trumpa volili i lidé kteří chtějí cizince střílet. Clintonovou tací lidé nevolili a je to špatně? Není.
   Prostě dostane hlasy i od takových lidí, ale to neznamená že by sdílel jejich názory.

 3. Ze všech příspěvků cítím náznak bezvýchodného zoufalství. Všichni víme, že ani jedna ze stávajících stran – respektive většina jejich lídrů – na politickou scénu nepatří. Pochopil jsem, že žádná strana, která by jako „Mesiáš“ vyvedla Česko z politického marasmu také neexistuje. Čtu příspěvky potenciálních voličů SPD a již několikrát jsem poukazoval na skutečnost, že vulgarity hnutí určitě nepomohou a vypovídají o IQ jejich pisatelů. Nicméně parafrázovaná otázka Nerudy „kam a co s tím“ platí a volby se blíží. Základním kamenem změny ve státě je dosažení slibů, které všichni až doposud z republiky tyjící politici podle mne záměrně nesplnili. Naštvanost lidí je veliká a kdyby se podařilo prosadit alespoň zákon o referendu a změnu volebního systému, mohl by to být dobrý startovní blok pro další změny a zjednodušení aparátu. Já jsem začal „podnikat“ podle vyhlášky č.5 ještě za komunistů. Vím, jak aparát fungoval a jak byli úředníci ochotní po převratu. Připadá mi ale, že po 28 letech „páchání“ demokracie, se tomu minulému režimu začínáme silně podobat. Změna je nevyhnutelně nutná. Ale kým? Kdo dokáže dát dohromady takovou většinu voličů, aby z těch zakopaných pozic bylo možno politiky vyhnat? Souhlasím, že je špatné, že SPD nemá zájem získat potenciální voliče z jiných menších skupin. Neznám ale nikoho, kdy by tak tvrdošíjně a opakovaně trval na svém jako Okamura. Volební náklady byly omezeny a sjednoceny pro všechny strany. Jak ale někdo omezí kandidáty, kteří ze svých prostředků obdarují Romy, bezdomovce, seniory v pečovatelských domech a pod. To je ohromná spousta lidí, kteří svou volbu zjednoduší na prvního, kdo je osloví. Takže KDO TEDY? Plně souhlasím, že letošní volby budou rozhraním. Buď se podaří prosadit změnu letos nebo u nás budou v příštích volbách místo nás volit muslimové a další cizinci.

  1. Author

   První příspěvek, který poukazuje na to, že volič přemýšlí a uvědomuje si hlubokost problému. Pane, jste pouze třetí člověk z 35.000, který pochopil souvislosti a vztahy mezi věcmi a který pochopil, že toto jsou poslední volby, kdy půjde ještě něco změnit. Potom už jen občanská válka, jenže ty změny nebudou to, co bychom chtěli. Ta změna nesmí být ale fanatický nemyslící dav. Děkuji.

  2. Pane Jindro, a ten zbývající myslící dav, co volí do EP natruc a nebo je mu lhostejné co se děje v Sýrii, Libyi nebo na Ukrajině, ten je dle Vás ten nejrozumnější dav ?

  3. Author

   Samozřejmě, že není. Kladete správné otázky. Prolezte si všechny moje články, najdete tam v mnoha přesně to, co povídáte.

  4. Pane Jindo, Nevím jak se na vaše příspěvky leze, já jsem se sem dostal z facebooku
   A jakou stranu volíte vy? Nebo nevolíte žádnou a o Váš hlas se tak rozdělí mezi všechny ty strany, které jsou za současný stav zodpovědné ?

  5. Author

   Pane Nový, prvně, nerozumím jak myslíte jak se leze na mé příspěvky, kde, které?
   Za druhé, řešení, skutečné řešení všech problémů která tíží naši zem, národ, jednotlivce je úplně jinde v tomto politickém systému.
   Pokud chcete, můžete mi zavolat. 728 279 284

  6. Pane Jindro, jestli mě napadá něco jiného než jsou demokratické volby?
   Napadá mě jen sekta, ozbrojená revoluce a atd. a s tím nechci mít nic společného, volat určitě nebudu.

  7. Author

   Promiňte, já jsem se někde ptal, jestli Vás napadá něco jiného? Jinak oslovujete mne, ale adresujete panu Stanislavovi. Chce si to trochu uspořádat. Je to trochu zmatečné.

 4. Pokud jsem zde pozorně přečetl vaše příspěvky, tak mohu říci, že jak vidno je velice moderní si o všechno dobře myšlené otřít „špinavé boty“. Je velice smutné, že se stále někdo snaží poškodit dobrou myšlenku vytvořit v této zemi opravdovou opozici, která je složena z lidí, kteří mají rádi naší krásnou zemi a kteří nechtějí jen přihlížet její devastaci, rozkrádání a rozprodávání cizincům. To, že v SPD pracuje spousta „srdcařů“, kteří do své práce dávají pozitivní energií a snaží se pro tuto zemi něco prospěšného dělat se nikde nevyzdvihuje. Stále se tady přetřásá jen T.Okamura, ale to je jen špička ledovce, který vyčnívá nad hladinou moře… V SPD pracuji již dlouho a vím, že neúspěšní kandidáti, jako je třeba Jiří Líbal pokud neuspějí s prosazením svých iniciativ a nepochopí, že SPD není hnutím individualistů, ale celku, se poté snaží SPD svými pomluvami poškodit. Za dobu mého působení v SPD jsem zažil takovýchto lidí celou řadu a všichni ti, co měli pocit, že mají patent na rozum a neprosadili své individuální zájmy demonstrativně z SPD vystoupili a dnes ho všude haní ! Ano je to moderna této doby zašlapat o země aktivitu slušných lidí, kteří v této zemi chtějí něco změnit. Moderní je prostě remcat zde na internetu, nejlépe na sociálních sítích a vše dobré kritizovat a podkopávat. To jak vidno se Jindřichu Tichému daří skvěle !!! Když chcete kritizovat T.Okamuru, tak si zkuste v této zemi jít obličejem proti větru a pak házejte ta svá „moudra“!!! Kritizovat umí každý ňouma, ale postavit se do čela odboje a nesouhlasu umí málokdo !!!!!!!

  1. Author

   Pane Standa Kroupa, stručně. Okamura není slušný člověk ale populista a kariérista. Fiala je kariérní plagiátor. Většina vašich příznivců se předvedla při publikovaných článcích a tu spoustu srdcařů, o kterých mluvíte, jsem neviděl vést nějakou rozpravu. Kde jsou ti vaši srdcaři, aby řekli minimálně vlastním přívržencům, „chovejte se slušně a dělejte SPD čest nikoliv ostudu“? A to máme volit? Proberte se. Beru to s velkou rezervou, protože mým cílem není porazit vulgární blbce, ale vládnoucí politickou mafii, opravit zákony této země a republiku vrátit zpět občanům. Věnoval jsem vlasteneckému odboji vše včetně zdraví a majetku, nesbíral jsem body procpat se do parlamentu a byl jsem vlastencem, ještě když to bylo nebezpečné a likvidační. Nebudou mi tedy kdokoliv, kteří dnes dělají vlasteneckému hnutí jen ostudu, dávat rady. Vy jste snad jeden z prvních pěti lidí, kteří dokáží místo naprosto dekadentních urážek napsat aspoň souvislou zprávu. Doporučil bych Vám, pokud o komkoliv mluvíte, zjistit si vůbec o kom mluvíte. Já vím o kom píši a co píši. Vy rozhodně ne, protože byste mi nedoporučoval pokusit se jít proti větru. Dozvěděl byste se, že jsem proti větru šel, ještě když si Okamura hrál na televizní hvězdu v podnikatelském talk-show v televizi a o vlastenectví ještě nevěděl, že existuje. Ostatně kdybyste věděl, věděl byste kdo jsem a co mám za sebou. A ptám se vás, kde jste byl v roce 2003 při referendu o vstupu do EU? Já vím kde jsem byl, založil jsem Českou občanskou nezávislost, která protestovala proti vstupu do EU společně s Natia.cz a euroskeptik.cz, a šel jsem proti větru tak, že jsem byl pomalu 8 let pod dohledem BIS a jiných estébáckých agentur v rukou mafie a užil jsem si šikanu státem a politickou mafií více než dost. A navíc, kde berete SPD tu samolibost, srdcaři i vaši vulgární přívrženci, se vůbec považovat za jakési samojediné to pravé národní vlastenecké hnutí. Proberte se, přestaňte žít v představách a udělejte si průzkum toho, co vše sebou SPD vleče a jak se chová, tím míním především vaši fanouškovskou základnu. Až vy srdcaři pochopíte, že jste jako srdcaři odpovědni i za to, co se za vámi vleče, potom budete možná volitelní. Do té doby sbíráte jen to, co bylo vidět poslední tři dny a s tím tu revoluci opravdu neuděláte. S tím ji nikdo neudělá. Základem prestiže je čistý štít, důstojnost, rozvaha, schopnost uvažovat a důstojně jít životem. Máte-li takovou kandidátku, tak mi ji ukažte. Zatím ty srdcaře neznám, jen dva populisty. Vůbec nevíte o věcech v této zemi nevíte, ohlouplí jen populistickými kecy jednoho Okamury a Fialy, kteří jen lacině do mikrofonu ukradli všechno to, co skuteční vlastenci a bojovníci dělali 10 let před nimi. Nebo Vám snad říkají něco jména Zahrádka, Tryščuk, Rozhoň. Říká vám něco vlastenecká publicistika svedomi.cz s tradicí nejméně 3 desetiletí? Byly jich desítky a desítky? A proč nejsou vidět? Protože nikdy neusilovali o kariéru, nasadili vlastní skromné prostředky, aby proti té vládnoucí mafii bojovali a lidem ukazovali cestu. Protože jim šlo o myšlenu, o vlast, o společné cíle a o tento národ. A tak je to i nadále. Mnozí byli odstranění, mnozí byli likvidování, ani o tom nemáte tušení. Vlastenectví se bál každý sráč, co dnes povykuje v roce 2003 jen vyslovit, aby ho mafie neoznačila na seznam „nežádoucích“. Dneska, když se vlastencům podařilo obnovit vůbec váhu tohoto slova, se toho chytá kdejaký kariérista a tupý vulgární povl, který dělá vlastenectví jen ostudu. Většina vašich fanoušků je jak na fotbalovém trhu, nemá žádný respekt ke skutečným hodnotám a vůbec netuší, co to vlastenectví doopravdy je. Anglickým pilotům nebo českým vojákům východní by z vašich fanoušků i lídrů bylo na blití. A máte-li schopnost úvahy, začnete nad tím, co jsem vám napsal přemýšlet a nemáte-li, držte se dál sebechvály, povyku o samo-jedinosti a domněnce o spasitelství.

  2. Pane Stando, divím se kde berete tu jistotu, že jsem neúspěšný kandidát. Jediné v čem s vámi souhlasím je to, že v SPD pracuje a pracovalo hodně srdcařů. Byl jsem také takový srdcař. Tito srdcaři jsou využívaní k politickým ambicím jako je Okamura, Fiala a různí jejich rádoby přívrženci. Pracoval jsem v užším vedení RK a tak velmi dobře vím jaké praktiky se před volbami začali používat. Jakmile jsme s mojí manželkou ( která byla zakládajícím členem SPD) sezačali proti těmto praktikám ohrazovat, stali jsme se nepohodlnými a věřte mi, že ty praktiky se týkaly i financí. Já sám jsem kandidátem nebyl a ani jsem být nemohl, protože jako zástupce kandidátního zmocněnce jsem dle zákona o volbách kandidovat nesměl. Proto dříve, než něco budete psát, uvědomte si co napíšete a nešiřte neověřené pitomosti.

 5. Osobně vnímám SPD jako snahu vytvořit ono známé menší zlo. Spousta lidí v tom vidí šanci dostat se k možnosti něco změnit. Má to svá ale. Nedostanou tolik procent hlasů, aby něco podstatného mohli změnit. Spd, se stává stranou jednoho muže a tím je p. Okamura, žádná další osobnost se nerýsuje. Co mě, ale překvapilo nejvíce, bylo uspokojení nad volebním výsledkem v krajských volbách. Tím si totiž tahle strana určila své místo na politické scéně, tedy jasně v opozici s tím, že budou alespoň v parlamentu. No a na závěr, neochota již dnes s někým jednat a snažit se o koalici, kterou předvádí, pro mě znamená, že ani po volbách nebudou schopni s nikým spolupracovat, a to je smutné. Znám hodně lidí kteří se pro to nadchly a držím jim palce, jen odhaduji, že z toho budou další promarněné roky.

 6. Pane Líbal prosím Vás mohl by jste se mi ozvat do sz Adélka Mafkovaná Kašperská na FB? Děkuji…….tohle co jste napsal mě moc zajímá…. :-) Fandím Vám.

 7. Reaguji na pana Libala protoze jsrm u vetsiny jednani byla pritomna.to co tvrfi je lez,at si laskave nejdriv uklidi pred svym prahem a potom mluvi.diky

  1. Ano, také jsem se zůčastnil jednání. Byl jsem hluboce přesvědčen o „pravdomluvnosti Okamury „, jenže jsem se přesvědčil o tom, že v politice, když chceš uspět, jsou jakékoliv prostředky dobré. Působil jsem jako správce databáze kraje, snažil se prosazovat hnutí SPD. Bohužel již krajské volby ukázaly o co mnohým karieristům jde. Nejhorší na tom je, že Okamurovi, Fialovi a dalším vedoucím představitelům takoví lidé vyhovují a podporují je (proč asi?) Jak jsem již psal, materiáry o podvodech na členech a kandidátech mám dobře uložené a připravené k použití. Dokonce na nátlak o zveřejnění jsem část materiálů o vyrozumění Okamury a Fialy zaslal jednomu velice aktivnímu členu SPD s tím, že nepovoluji prozatím jejich zveřejnění. Od té doby ustaly od od tohoto člena reakce podobné vaší. Jak jsem řekl, materiály budou ve vhodnou dobu poskytnuty ke zveřejnění. Ovšem účinnější je, když se lidé sami přesvědčí o neupřímnosti jejich idolu Okamury. Malému děcku se může do nekonečna vysvětlovat, že na horká kamna se nesmí sahat – stejně si to samo vyskouší a podoné je to i fandy SPD.

  2. Ještě jednu maličkost paní Radko (předpokládám, že jste 1. místopředsedkyně sPD jihočeského kraje), neříkejte, že jste nikdy neslyšela o zákusních bojích v některých krajů. To by jste lhala sama sobě.

 8. Jedna zasadni lez ve vasem vcerejsim clanku. Jako zaklad dehonestace SPD a Tomia Okamury bylo pouzito 4 roky stare vyjádření Usvitu. Zkuste u psani trochu premyslet a overovat si skutecnosti, treba se potom vyhnete vetsine nadavek.

  1. Author

   Je chvíle času, tak vám odpovím. SPD nikdo ne-dehonestoval. Pana Okamury se to samozřejmě ale dotýká, nikoliv programu SPD. Jako základ bylo a je jediné, potencionální spolupráce Okamury s Babišem nebo nespolupráce. Pokud se pokusíte číst a při tom uvažovat, přijdete na to i sám. Odkaz je pouhým odkazem na dřívější souvislosti a fotka je ilustrační, která dokladuje pouze jakési přátelské vztahy s konfidentem STB. Tím, že je stará je jen poukázání na tuto souvislost a naopak ji prohlubuje. Takže zamyšlení nad tandemem „největšího revolucionáře“ s „největším“ kmotrem Babišem je zcela na místě. A to zamyšlení je primární podstata článku. A článek je tak trochu veřejnou výzvou k tomu, aby se váš lídr jasně vyhranil a vyjádřil, nikoliv, že nespolupracoval, ale zda zásadně nebude s Babišem spolupracovat nebo bude, případně neví nebo možná. SPD sbírá hlasy, tak odpovídejte na možné dotazy voličů. Neodpovíte? Nedivte se potom, že z nadávek a neodpovídání bude spousta těch, co vám hlas zásadně nedají. Zatím jen 95% sympatizantů i fanoušků SPD ukázalo, že jsou vulgární a nic nevysvětlující dav ideově fandících politické straně na úrovni fotbalového klubu. To moc důvěry do budoucna nenese. Tento stát není váš, jen proto, že si přivlastňujete vlastenectví na základě populistických prohlášení, nic neříkající o budoucí realitě. A kdo s vámi nesouhlasí je málem pronásledován nebo šikanován až tak, že se bojí veřejně říci, že Okamuru volit nebude a proč. Fanoušci SPD dělají vizitku SPD sami a jakou si ji uděláte, budete ji mít. A žádné články nic nezmění na tom, kolik a jakých lidí získáte. To změní jenom a pouze vaše chování, jak lídra, tak ostatních lídrů a také fanoušků a voličů. A pointa není v tom, aby mi někdo nadával nebo nenadával. Pointa je svobodné právo sdělit kritiku a chování fanoušků SPD není odpovědí, ale vizitkou. Oprava marastu a odstranění politické mafie v tomto státě není postavena na hysterickém vulgárním davu, ale v nabídce čehosi lepšího. Takže zatím pane, Okamura nepředvedl nic než jen sliby, věřit tomu už nechte na nás lidech a voličích a úroveň nám předvedli fanoušci. Rovnici si z toho vypočítejte sám.

 9. Článek má hlavu, i patu…Ale koho tedy volit, když ne SPD? Jsem toho názoru, že lidé ještě neprocitli k poznání, že tento systém je špatný, že se stále motame v uzavřeném kruhu….Chce to nový systém zřízení státu a z politických stran udělat jen zájmové kroužky bez ambicí na nějakou funkci v řízení státu….Ale až na to lidé přijdou, uběhne ještě hodně času….Ale už dnes vidím první vlaštovky, které mají stejný názor, jako já….A to je povzbudivé…..

 10. Tady se objevil jeden cvokale jak mi vysvětlíte urážky prezidenta z ust tzv intelektuální elity,nebo urážky pana Okamury,kdy soud souhlasí s přezdívkou,kterou jste mu někteří z vás dali,všechen ten šuim kolem SPD je proto,že národ má už vačí koektnosti plné zuby.No,volby se blíží a vy jste se vydali cestou,která byla blízká kanditátce USA,no nakonec lid rozhodl a rozhodl dobře,vždy vše staré co končí kope jako umírající kobyla,sama občas použiji nekorektní výraz,víte je v tom aspon kus srdce,ale vy ,ho nemáte.

 11. Vážený pane Tichý st.,
  pokud v článku tvrdíte, že všechno je mafie a v podstatě domluvené a že i SPD sklouzne k politické mafii, poraďte tedy, koho volit?

  Děkuji

  1. Author

   Trošku jste to zjednodušil. Vše politické u moci v této zemi je mafie, část toho, co u moci není je účelová záležitost podporovaná vládnoucí mafií a neřekl jsem, že do toho sklouzne SPD, ale že je pravděpodobnost, že bude zneužita a podvedena. A koho volit? Až lidé dozrají, pochopí, že mohou volit jen sami sebe, přímou demokracií bez politických stran a bez úplatné zastupitelské demokracie, potom bude možnost Vám odpovědět. SPD to zčásti v programu má. Jenže prosadit by na potřebovala 2/3 většinu. Takže já se ptám naopak Vás, proč Okamura necílí na tuto pozici a výsledek? Protože mu evidentně stačí dostat se do parlamentu, bez ohledu na prosazení slibů, protože pouhé dostat se do parlamentu neznamená vůbec nic, jen koryta pro pár lidí, ale národu a státu to nepřenese vůbec nic.
   Takže koho volit? Občan občany. Jenže takový subjekt neexistuje a zřejmě existovat nebude. Právě pro tristní stav voličů, a to zejména SPD, právě pro zmíněné postoje a chování došlo k vyhodnocení a rozhodnutí, že hnutí občanské-referendum se konat nebude. Historie k tomu ještě nedozrála. Takže volte koho uznáte za vhodné. Ať zvolíte ale cokoliv, bude to jen historické pokračování současného tristního stavu s mírnou obměnou.

Comments are closed.