Zpravodajství BW z Donbassu i odjinud ze světa

Středa, 15.8.2018:

1; Nepřekvapilo by mě, kdyby Lvovská lidová republika byla první, která naváže styky s Ruskou federací, rozčiluje se bývalý poslanec Nejvyšší rady. Na železničním nádraží ve Lvově znějí hlášení o příjezdu vlaků v ukrajinštině i v ruštině.

2; Kanada dodá Ukrajině ostřelovací pušky. Oficiálním dodavatelem bude kanadská firma PGW Defence Technologies.

3; Setkání Putina s Merkelovou je špatné znamení pro Porošenka. Je velmi příznačné, že se znovu bude ukrajinská otázka projednávat bez Ukrajiny.

4; USA se ubírají po cestě Jihoafrické republiky. Amerika stále více připomíná bojiště mezi krajní pravicí a jejich odpůrci. Svět si pomalu zvyká na to, že na Západě obviňují Rusko i z těch nejnepravděpodobnějších zločinů.

5; „Separatismus zvedá hlavu“. V Dněpropetrovsku zbili příslušníka ATO s manželkou. Zajímavé je, že pachateli byly ženy.

6; Turecko proti USA. Erdogan bojkotuje i-Phone a další americkou elektroniku. Pro nedostatek diplomatických pák se americká vláda uchyluje k výhrůžkám a vydírání.

7; Válka se stěhuje do kosmu. Spojené státy přesouvají útočné zbraně na oběžnou dráhu. Právní základ pro realizaci tohoto programu byl vytvořen Kongresem.

8; Trumpem podepsaný McCainův zákon zmrazil důležitou dohodu mezi Ruskem a USA. Dohoda o otevřeném nebi se stala důležitým krokem na cestě posilování vzájemné důvěry mezi Ruskem a USA.

9; Opuštěná supervelmoc. USA dělají vše pro to, aby zlikvidovaly vzniklý světový řád právě proto, že jej považují za nevýhodný pro svou zemi.

10; Silný dolar Rusku vyhovuje. Pro ruskou vládu je výhodný silný dolar, píše německý hospodářský list Deutsche Wirtschaftsnachrichten. Rusku se tím zvyšují příjmy za prodanou ropu a plyn.

11; Čím je nebezpečný nový polygon NATO v Litvě a z čeho mají Poláci takovou radost? Od podzimu 2018 na teritoriu Litvy začne fungovat první letecký polygon NATO v Pobaltí.

12; Odstrašující vojenský rozpočet USA. Boj s ruským Krymem a pomoc Ukrajině. USA vyčleňují rekordní rozpočet na obranu. A je v něm také rekordní suma pro boj s Ruskem.

13; Tanky v Kamazech? Co vlastně natočil dron na hranici Ruska a Doněcké republiky? OBSE zveřejnila video s nákladními automobily na hranici Ruské federace a Doněcké republiky. Kyjev si okamžitě pospíšil s komentářem, že jde o důkaz vojenské agrese.

14; Poslední přehlídka hlavního velitele. Porošenko končí. Těším se na vojenskou přehlídku v Kyjevě, protože to bude něco opravdu zvláštního.

15; V Japonsku očekávají katastrofální erupci sopky. Japonská vláda vytvořila krizový štáb v souvislosti s nebezpečím katastrofální erupce vulkánu na jihozápadě země.

16; Jaderná světová válka může vypuknout náhodně, píše National Interest. Pozorovací systémy světových mocností si mohou splést použití jaderných a nejaderných zbraní, což může vést k odvetnému úderu.

17; Oranžová (plynová) princezna promluvila o nutnosti změnit ústavu Ukrajiny. Julija Timošenko prohlásila, že Ukrajina potřebuje ústavu, která umožní lidu diktovat svou vůli politikům, a nikoli obráceně.

18; Byla zahájena palba na Gorlovku. Zasažena byla škola. Situace na linii fronty v Doněcké republice se od včerejška vyostřuje.

19; Nepřítel za humny. NATO se zabydluje těsně u hranic Ruska. Vojenská infrastruktura NATO se přiblížila k ruskému území na neslušně blízkou vzdálenost.

20; Úspěšná kariéra: Od vraha židů po hrdinu Ukrajiny. Jak se kolaborant, válečný zločinec a vrah židů změnil v hrdinu a bojovníka za nezávislost. Byla zveřejněna reakce na instalování pomníku Petru Chamčukovi. Nikoho nezajímá, co dělal v letech 1941 až 1943? Chamčuk sloužil v německém policejním praporu Schutzmannschaft nejprve na Ukrajině, potom i v Bělorusku. Tyto prapory byly jedním z hlavních nástrojů Holocaustu v SSSR. Byly využívány pro ostrahu koncentračních táborů, pro fyzickou likvidaci civilního obyvatelstva.

21; Na auta 120%, na whisky 140%. Turecko zavedlo odvetná cla. Válka sankcí a cel mezi Washingtonem a Ankarou vrcholí.

22; Jak a proč se bude měnit kurs rublu? Jen za poslední týden zlevnila ruská měna více než o osm procent.

23; V Kremlu odpověděli na žádost matky teroristy Sencova o jeho omilostnění. My s advokátem budeme přemýšlet, co dál, řekla Sencovova sestra.

24; Ruská federální antimonopolní služba (FAS) neočekává další růst cen benzinu. Na úřadě si myslí, že v roce 2019 nejsou předpoklady pro růst maloobchodních cen benzinu a dalších ropných produktů.

25; Válka bude katastrofa. Generál NATO vyzval Západ, aby si udělal z Ruska partnera. Ale přitom generál NATO Manfred Hofmann věří v „zastrašení“ Ruské federace.

26; Putin je připraven se v nejbližší době setkat s Kim Čong-unem. Prezident Ruska se setká s nejvyšším představitelem KLDR, aby projednali nejdůležitější otázky a dvoustranné vztahy.

27; Ruské úřady mohou zachovat slevy pro důchodce ve starých hranicích důchodového věku. Všechny výhody pro důchodce mohou lidé dostávat při dosažení dnešní hranice důchodového věku i po jeho zvýšení.

28; Somálskou cestou. Ukrajina nezákonně zadržela ruský tanker. Ruskému tankeru Mechanik Pogodin zakázali opustit Chersonský přístav.

29; Ukrajina ztrácí Azovské moře, říká americký expert. Ten prohlásil, že Ukrajina nedokáže samostatně čelit útoku Ruska z moře.

30; Ve Státní dumě navrhují zavedení registrace gyroskútrů (hoverboardů). Poslanec Státní dumy za LDPR (Liberálně-demokratická strana) navrhl zavedení registrace takových osobních elektrických dopravních prostředků jako segway, gyroskútr nebo jednokolek (solowheel).

31; To je fiasko. USA nezvládly roli supermana, říká Zacharova. Byla vymyšlena koncepce výlučnosti USA. Ale dokázaly USA přinášet stabilitu?

32; V Kremlu komentovali možnost omilostnění teroristy Sencova. Sencov byl odsouzen ruským soudem ke dvaceti letům pro obvinění z organizování teroristických činů na Krymu.

33; Maďarsko by mohlo „spolknout“ část Ukrajiny. Ukrajinské úřady se velice strachují o celistvost nejen své země, ale i o bezpečnost svého bohatství.

34; V éře „Spojených států utržených ze řetězu“ se Rusko postavilo na stranu Turecka, píší německá média. Tato politika nemůže pokračovat, prohlásil ruský ministr zahraničí.

35; Krym se definitivně zapojil do ruského finančního systému. Na Krymu bylo zastaveno vydávání karet Visa a MasterCard.

36; Rubl znovu zlevňuje vůči dolaru i euru. Po posílení v pondělí a v úterý pokračoval rubl v oslabování vůči euru a dolaru.

37; Na hranici totálního rozvratu. USA extrémně vážně zničily vztahy s Tureckem. USA dovedly vztahy s Tureckem téměř k úplnému rozvratu. Ankara je hluboce zklamána kroky Washingtonu.

38; V Donbasu zahynul příslušník ukrajinské námořní pěchoty. Informuje o tom velení ukrajinského vojenského námořnictva.

39; Turecko se bude soudit s USA v případě odmítnutí dodávek F-35. Turecko využije právní opatření proti USA, pokud zablokují dodávky stíhaček F-35.

40; Před sto lety vtrhly USA na území Ruska. Jak to pro agresora skončilo? Přesně před sto lety, 15. srpna 1918 Státní department USA oficiálně oznámil přerušení diplomatických styků s Ruskem.

41; Šojgu promluvil o nutnosti vybudování základny ruského vojenského námořnictva v Dagestánu. Důležitá bude otázka organizace opravy a servisu plavidel Kaspické flotily.

42; Tohle je obrovská chyba. Zacharova kritizovala OSN za „Bílé přílby“. Na ruském ministerstvu zahraničí označili činnost Bílých přileb za prvek velké informační kampaně zaměřené na očerňování syrského politického vedení.

43; Ukrajinským geologům došly peníze na průzkumné vrty v Černém moři. Roční rozpočet společnosti Gosgeonědr na geologický průzkum činí pouhých 100 milionů hřiven.

44; Konec „Karatele“. Americká armáda se zbavuje „chytrého“ granátometu. Ukončení programu umožní Pentagonu ušetřit 2,3 miliardy dolarů.

45; Zacharova komentovala dodávky amerických zbraní na Ukrajinu. Dodávky smrtících zbraní na Ukrajinu vyhovují politikům, kteří nemají zájem o mírové urovnání konfliktu na Ukrajině.

46; Byly zveřejněny šokující záběry. Ukrajinský poslanec ve městě Novoukrajinka v Kirovogradské oblasti Alexandr Molčenko mořil syna hladem. Otec dítěte tvrdí, že případ je zpolitizovaný a že v nemocnici prováděli na jeho synovi experimenty. Lékaři konstatují, že dítě e podvyživené, ale jinak zdravé. Bude se rozhodovat i o osudu dalších tří dětí v této rodině.

47; Rusko vydá do Arménie hollywoodského producenta. Nejvyšší soud Ruska ve středu uznal za zákonné rozhodnutí Generální prokuratury o vydání hollywoodského filmového producenta Stěpana Martyrosjana do Arménie, kde probíhá trestní řízení pro podvod.

48; Ukrajina se v případě blokády ukrajinských obchodních plavidel ze strany Ruska může obrátit na NATO se žádostí o námořní konvoj, říká Tuka. Ukrajina se také může obrátit na Radu bezpečnosti OSN se žádostí o poskytnutí doprovodného námořního konvoje pro plavby do Azovského moře.

49; Putin je očekáván na svatbě rakouského ministra zahraničí, píše Kronen-Zeitung. V souvislosti s možným příjezdem hosta absolvují rakouské bezpečnostní síly důkladnou přípravu.

50; Ukrajinku vyhnali z EU kvůli protivládní činnosti jejího muže. Občanku Ukrajiny zapsali do Schengenského informačního systému, což povede k okamžitému vyhoštění z EU.

51; Situace na frontách v Doněcké republice se výrazně vyostřila. Nejsložitější je situace v oblasti Mariupolu. Okupační síly masivně ostřelovaly čtyři obce.

52; Počet obětí ostřelování obce Kominternovo na jihu Doněcké republiky stoupl na dvě.

53; Taky jedna z cest „do Evropy“… V Kyjevě byla otevřena kavárna s nahými servírkami. Atmosféra zde připomíná druhořadý nevěstinec.

54; Speciální skupina SBU, která unášela lidi v Oděse, dorazila do Luganské oblasti, aby zahájila čistky. Informuje o tom tisková služba luganského ministerstva státní bezpečnosti.

55; Na poslankyni velmi skromná svatba, píší média o svatbě Natalie Poklonské, kterou poslankyně oslavila v restauraci se srbskou kuchyní v Jaltě.

56; V Lotyšsku chtějí přežít díky úrodě cukrové řepy a slunečnic z Ruska. Lotyšský tranzitní přístav Liepaja Bulk Terminal spoléhá na „agresora“.

57; Ruští kosmonauti vystoupili do otevřeného kosmu. Dnes večer dva ruští kosmonauti pracují v otevřeném kosmu. Mise potrvá 7 hodin.

58; Nejvyšší rada se chrání před lidmi: 190 metrů ostnatého drátu už bylo objednáno. Plot vznikne na Bankovní ulici, kde jsou umístěny výbory parlamentu a kancelář pro veřejnost.

59; V Moskvě je hotové peklo! Na ruské hlavní město se přesunul mohutný uragán. Černé bouřkové mraky visí nad Moskvou, ministerstvo pro mimořádné situace varuje Moskvany před nebezpečím.

60; Americký transgender se může stát guvernérem. Dvaašedesátiletý transgender bude bojovat o funkci guvernéra ve státě Vermont.

61; Sýrie: Nebezpečná práce ruských vojenských poradců a jejich svěřenců. Byla zveřejněna nová reportáž ze Sýrie.

62; Bendera a Bandera není totéž. Rusofobka Nicoj je v šoku kvůli „nevědomosti“ ukrajinských dětí. Navzdory tomu, že celému národu cpou cizorodou propagandu do hlav, logicky dochází k odtržení obyvatelstva od současné ukrajinské moci.

63; Británie oznámila „zastavení“ ruských Su-24 nad Černým mořem. Dvě britské stíhačky Eurofighter v pondělí vyprovodily ruské Su-24.

64; Na přehlídce v Kyjevě poprvé předvedou dopravní letoun An-178. Hlavně aby to nebylo to poslední, co návštěvníci přehlídky ve svém životě uvidí…

65; Podrobnosti ze smrti příslušníka ukrajinské námořní pěchoty: Právě se myl v improvizované sprše. Zraněno bylo několik dalších vojáků nacházejících se tamtéž, včetně jedné dívky, jejíž přítomnost se bude muset ještě vysvětlit.

Zdroj: rusvesna.su

Autor. B. Weitingrová

 765 total views,  1 views today

Reklama
Insert Ads Here